X
تبلیغات
رایتل

راد سلطان سینمای جهان

اسامی کامل همه برندگان حشنواره سی ام فیلم فجر


مراسم اختتامیه سی امین جشنواره فیلم فجر امروز عصر در تالار وحدت برگزار شد و "روزهای زندگی" با 5 سیمرغ بلورین در صدر جدول برندگان قرار گرفت.

لیست کامل برندگان به شرح زیر است:

فیلم منتخب تماشاگران: سیدجمال ساداتیان و پیمان معادی برای «برف روی کاج ها»

بهترین فیلم:
دیپلم افتخار: سعید سعدی، سیما فیلم برای فیلم «روزهای زندگی»
دیپلم افتخار: رضا رخشان برای فیلم «ضدگلوله»

دیگر کاندیداها:
سید ابوالقاسم حسینی، بنیاد سینمایی فارابی برای فیلم «ملکه»
داریوش مهرجویی برای فیلم «نارنجی‏پوش»
علی سرتیپی، مهدی داوری برای فیلم «پل چوبی»
منوچهر محمدی برای فیلم «بوسیدن روی ماه»

بهترین کارگردانی: پرویز شیخ طادی برای کارگردانی فیلم «روزهای زندگی»
جایزه ویژه هیات داوران: داریوش مهرجویی برای کارگردانی فیلم «نارنجی‎‏پوش»

دیگر کاندیداها:
محمد علی باشه آهنگر برای کارگردانی فیلم «ملکه»
همایون اسعدیان برای کارگردانی فیلم «بوسیدن روی ماه»
مانی حقیقی برای کارگردانی فیلم «پذیرایی ساده»

بهترین فیلمنامه ارژینال: مصطفی کیایی برای نگارش فیلمنامه «ضدگلوله»
بهترین فیلمنامه اقتباسی: عل مصفا برای نگارش فیلمنامه «پله آخر»

دیگر کاندیداها:
همایون اسعدیان برای نگارش فیلمنامه «بوسیدن روی ماه»
پرویز شیخ طادی برای نگارش فیلمنامه «روزهای زندگی»
محمد رضا گوهری و محمد علی باشه آهنگر برای نگارش فیلمنامه «ملکه»
وحیده محمدی فر ، داریوش مهرجویی برای نگارش فیلمنامه «نارنجی‏پوش»

بهترین بازیگر نقش اول زن: هنگامه قاضیانی برای بازی در فیلم «روزهای زندگی»
دیپلم افتخار: بهناز جعفری برای بازی در فیلم «تلفن همراه رییس جمهور»

دیگر کاندیداها:
لیلا حاتمی برای بازی در فیلم «نارنجی‏پوش»
مهناز افشار برای بازی در فیلم «پل چوبی»
شیرین یزدان بخش برای بازی در فیلم «بوسیدن روی ماه»
ترانه علیدوستی برای بازی در فیلم «پذیرایی ساده»

بهترین بازیگر نقش اول مرد: فرهاد اصلانی برای بازی در فیلم های «خرس» و «زندگی خصوصی»
دیگر کاندیداها:
حمید فرخ نژاد برای بازی در فیلم های «گشت ارشاد» و «روزهای زندگی»
حسین یاری برای بازی در فیلم «یک سطر واقعیت»
رضا عطاران برای بازی در فیلم «خوابم می آد»
میلاد کی مرام برای بازی در فیلم «ملکه»
مصطفی زمانی برای بازی در فیلم «یه عاشقانه ساده»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: یکتا ناصر برای بازی در فیلم «یکی می خواد باهات حرف بزنه»
دیگر کاندیداها:
ویشکا آسایش برای بازی در فیلم «برف روی کاج ها»
شبنم مقدمی برای بازی در فیلم «بوسیدن روی ماه»
میترا حجار برای بازی در فیلم «نارنجی‏پوش»
بیتا فرهی برای بازی در فیلم «در انتظار معجزه»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: اکبر عبدی برای بازی در فیلم «خوابم می آد»

دیگر کاندیداها:
حمید آذرنگ برای بازی در فیلم «ملکه»
ساعد سهیلی برای بازی در فیلم «گشت ارشاد»
افشین هاشمی برای بازی در فیلم «بی‏خداحافظی...»
پولاد کیمیایی برای بازی در فیلم «گشت ارشاد»
احمد مهران فر برای بازی در فیلم «یه عاشقانه ساده»

بهترین فیلمبرداری: امیر کریمی برای فیلم «روزهای زندگی»
دیپلم افتخار: حسن پویا برای فیلم «راه بهشت»

دیگر کاندیداها:
علیرضا زرین دست برای فیلم «ملکه»
حسین جعفریان برای فیلم «بوسیدن روی ماه»
تورج منصوری برای فیلم «پل چوبی»

بهترین تدوین: هایده صفی یاری برای فیلم «نارنجی‏پوش»

دیگر کاندیداها:
واروژ کریم مسیحی، مهدی سعدی برای فیلم «روزهای زندگی»
سعید شاهسواری برای فیلم «بی‏خداحافظی...»
مهدی حسینی وند برای فیلم «گیرنده»
نیما جعفری جوزانی برای فیلم «ضدگلوله»

بهترین صدابرداری:ساسان نخعی برای فیلم «بوسیدن روی ماه»

دیگر کاندیداها:
نظام الدین کیایی برای «نارنجی‏پوش»
رضا تهرانی برای فیلم «روزهای زندگی»
پرویز آبنار برای فیلم «بی‏خداحافظی...»
عباس رستگار پور برای فیلم «ملکه»

بهترین صداگذاری: محمدرضا دلپاک برای فیلم «خرس»
دیپلم افتخار: فرامرز ابوالصدق برای فیلم «روزهای زندگی»

دیگر کاندیداها:
امیرحسین قاسمی برای فیلم «ملکه»
پرویز آبنار برای فیلم «بی‏خداحافظی...»
مهران ملکوتی برای فیلم «ضدگلوله»

بهترین طراحی صحنه و لباس: 2) عباس بلوندی برای فیلم «ملکه»
دیگر کاندیداها:
علی نصیری برای فیلم «روزهای زندگی»
پروین صفری برای فیلم «پل چوبی»
شهرام قدیری برای فیلم «شور شیرین»
لیلا حاتمی برای فیلم «پله آخر»

بهترین چهره ‏پردازی: عباس صالحی برای فیلم «روزهای زندگی»

دیگر کاندیداها:
سعید ملکان برای فیلم «ملکه»
ایمان امیدواری برای فیلم «خوابم می آد»
رسول سید عربی برای فیلم «آمین خواهیم گفت»
عبداله اسکندری برای فیلم «یه عاشقانه ساده»

بهترین موسیقی:حسین علیزاده برای فیلم «ملکه»
دیپلم افتخار: ناصر چشم آذر برای فیلم «گشت ارشاد»

محمدرضا عقیلی برای فیلم «روزهای زندگی»
فردین خلعتبری برای فیلم «یک روز دیگر»
بردیا کیارس برای فیلم «سلام بر فرشتگان»

بهترین جلوه های ویژه میدانی:محسن روزبهانی برای فیلم «روزهای زندگی»

دیگر کاندیداها:
محسن روزبهانی برای فیلم «ملکه»
محسن روزبهانی برای فیلم «ضدگلوله»
جواد شریفی راد برای فیلم «شور شیرین»
عباس شوقی برای فیلم «خوابم می آد»
حمید رسولیان برای فیلم «گشت ارشاد»
حمید سلیمانی برای فیلم «راه بهشت»

بهترین جلوه های ویژه بصری: کامران سحرخیز، امیر سحرخیز، سیدهادی اسلامی برای فیلم «سلام بر فرشتگان»
دیپلم افتخار: حسن ایزدی برای فیلم «ملکه»

دیگر کاندیداها:
فرهاد یوسفی، سعید حاجی میری برای فیلم «بیداری»
حسین افشار برای فیلم «راه بهشت»
حسین صفا برای فیلم «روزهای زندگی»

بهترین فیلم از نگاه ملی: «شور شیرین» (جواد اردکانی)
بهترین فیلم با محوریت اخلاق، آگاهی و امید: «در انتظار معجزه» (رسول صدرعاملی)


:: بخش نگاه نو (فیلم های اول) ::


بهترین فیلم: محمد قهرمانی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای فیلم "گیرنده"
دیگر کاندیداها:
محمدرضا تخت کشیان و جواد فرحانی برای فیلم «خوابم می آد»
عبدالحسین و محمد ابوالحسنی برای فیلم «تهران ۱۵۰۰»
حسن علیمردانی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای فیلم «سلام بر فرشتگان»
ابراهیم اصغری برای فیلم «پنج شنبه آخر ماه»

بهترین کارگردانی: رضا عطاران برای کارگردانی فیلم «خوابم می آد»
دیپلم افتخار: مانلی شجاعی فرد برای کارگردانی فیلم «میگرن»

دیگر کاندیداها:
مهرداد غفارزاده برای کارگردانی فیلم گیرنده»
فرزاد اژدری برای کارگردانی فیلم سلام برفرشتگان»
پیمان معادی برای کارگردانی فیلم برف روی کاج ها»

بهترین فیلمنامه: اکبر روح، مهرداد موفق یامی و مهرداد غفارزاده برای نگارش فیلم «نامه گیرنده»
دیگر کاندیداها:
علی مینایی و ابراهیم اصغری برای نگارش فیلمنامه «پنج شنبه آخر ماه»
پیمان معادی برای نگارش فیلم نامه «برف روی کاج ها»
مجید اسماعیلی برای نگارش فیلم نامه «داستان سامرا»

بهترین بازیگر مرد: سعید راد برای بازی در فیلم «گیرنده»
دیپلم افتخار: ناصر گیتی جاه برای بازی در فیلم «خوابم می آد»

دیگر کاندیداها:
رضا عطاران برای بازی در فیلم «خوابم می آد»
محمود پاک نیت برای بازی در فیلم «پنج شنبه آخر ماه»
امین حیایی برای بازی در فیلم «پیشونی سفید»

بهترین بازیگر زن: مهناز افشار برای بازی در فیلم «برف روی کاج ها»
دیگر کاندیداها:
نیکی کریمی برای بازی در فیلم «من همسرش هستم»
باران کوثری برای بازی در فیلم «بغض»
هنگامه قاضیانی برای بازی در فیلم «میگرن»
پانته آ بهرام برای باز ی در فیلم «میگرن»

بهترین دستاورد هنری یا فنی: کار گروهی جلوه های رایانه ای فیلم «تهران 1500»
روانبخش صادقی برای فیلم «فیلادلفی»

دیگر کاندیداها:
سید محمود صدیقی برای فیلم «داستان سامرا»
امیر سحر خیز، کامران سحرخیز و سید هادی اسلامی برای فیلم «سلام بر فرشتگان»



:: بخش سینما حقیقت (فیلم های مستند) ::


بهترین فیلم مستند: - بهترین مجسمه دنیا (تهیه کننده: حبیب‌ احمدزاده)
دیپلم افتخار: در جستجوی پلنگ ایرانی (تهیه کننده: فتح‌الله امیری و صداوسیمای مرکز مازندران)

دیگر کاندیداها:
- مهرجویی کارنامه چهل ساله (تهیه کننده: مانی حقیقی، فرهاد توحیدی)

بهترین کارگردانی: مانی حقیقی (مهرجویی کارنامه چهل ساله)
دیگر کاندیداها:
- بهترین مجسمه دنیا (حبیب احمدزاده)
- در جستجوی پلنگ ایرانی (فتح‌الله امیری)
- اپیزود هملت در مجموعه کهریزک چهارنگاه (محسن امیریوسفی)
- خلیج فارس (ارد عطارپور)

نامزدهای بهترین تصویربرداری: وفتی ابرها پایین می‌آیند (محمد لطیفیان)
دیگر کاندیداها:
- البرز (ارسطو مداحی گیوی)
- دیلمان بهشت نیاکان (محمدرضا قوام‌پور)

نامزدهای بهترین تدوین: - اپیزود هملت در مجموعه کهریزک چهارنگاه (بهمن کیارستمی و پیمان خاکسار)
دیگر کاندیداها:
- بهترین مجسمه دنیا (مجید شتی)
- وقتی ابرها پایین می‌آیند (معین کریم‌الدینی)
- مهرجویی کارنامه چهل ساله (بهمن کیارستمی، پیمان خاکسار و مانی حفیفی)

نامزدهای بهترین تحقیق و پژوهش: خلیج فارس (ارد عطارپور و سعید ملیح)
- ۱۵۵۹(محمدرضا ابوالحسنی)
- در جستجوی پلنگ ایرانی (باقر نظامی بلوچی، محمدصادق فرهادی‌نیا، یزدان سینکایی، رحمان اسحاقی نیموری)



:: بخش اقلام تبیلغاتی ::


بهترین عکس فیلم: جواد جلالی برای فیلم «بدرود بغداد»
دیپلم افتخار: آرزو اتحاد برای فیلم «سیزده 59»

دیگر کاندیداها:
مهرداد امینی برای فیلم «ورود آقایان ممنوع»
مریم تخت‌کشیان برای فیلم «زندگی با چشمان بسته»
مهدی دلخواسته برای فیلم «پایان نامه»

بهترین پوستر: احسان برابادی برای پوستر انگلیسی فیلم «اینجا بدون من»
دیگر کاندیداها:
محمد روح‌الامین برای فیلم «اینجا بدون من»
امیرشیبان خاقانی برای فیلم «مرهم»
بهزاد خورشیدی برای فیلم «یه حبه قند»
عبدالحمید خزایی برای فیلم «شکارچی شنبه»

بهترین آنونس: مهدی سعدی برای فیلم «اینجا بدون من»
دیگر کاندیداها:
نازنین مفخم برای فیلم «گلچهره»
میثم مولایی برای فیلم‌های «ورود آقایان ممنوع» و «مرهم»

 

اکبر عبدی (برنده نقش مکمل مرد) - هنگامه قاضیانی (برنده نقش اول زن) - مهناز افشار (برنده بازیگر زن در بخش نگاه نو) - یکتا ناصر (برنده نقش مکمل زن)   /   عکس ها: آرش عاشوری نیا

اکبر عبدی (برنده نقش مکمل مرد) - هنگامه قاضیانی (برنده نقش اول زن) - مهناز افشار (برنده بازیگر زن در بخش نگاه نو) - یکتا ناصر (برنده نقش مکمل زن)   /   عکس ها: آرش عاشوری نیا

اکبر عبدی (برنده نقش مکمل مرد) - هنگامه قاضیانی (برنده نقش اول زن) - مهناز افشار (برنده بازیگر زن در بخش نگاه نو) - یکتا ناصر (برنده نقش مکمل زن)   /   عکس ها: آرش عاشوری نیا

اکبر عبدی (برنده نقش مکمل مرد) - هنگامه قاضیانی (برنده نقش اول زن) - مهناز افشار (برنده بازیگر زن در بخش نگاه نو) - یکتا ناصر (برنده نقش مکمل زن)   /   عکس ها: آرش عاشوری نیا

اکبر عبدی (برنده نقش مکمل مرد) - هنگامه قاضیانی (برنده نقش اول زن) - مهناز افشار (برنده بازیگر زن در بخش نگاه نو) - یکتا ناصر (برنده نقش مکمل زن)   /   عکس ها: آرش عاشوری نیا

اکبر عبدی (برنده نقش مکمل مرد) - هنگامه قاضیانی (برنده نقش اول زن) - مهناز افشار (برنده بازیگر زن در بخش نگاه نو) - یکتا ناصر (برنده نقش مکمل زن)   /   عکس ها: آرش عاشوری نیا

اکبر عبدی (برنده نقش مکمل مرد) - هنگامه قاضیانی (برنده نقش اول زن) - مهناز افشار (برنده بازیگر زن در بخش نگاه نو) - یکتا ناصر (برنده نقش مکمل زن)   /   عکس ها: آرش عاشوری نیا

اکبر عبدی (برنده نقش مکمل مرد) - هنگامه قاضیانی (برنده نقش اول زن) - مهناز افشار (برنده بازیگر زن در بخش نگاه نو) - یکتا ناصر (برنده نقش مکمل زن)   /   عکس ها: آرش عاشوری نیا

اکبر عبدی (برنده نقش مکمل مرد) - هنگامه قاضیانی (برنده نقش اول زن) - مهناز افشار (برنده بازیگر زن در بخش نگاه نو) - یکتا ناصر (برنده نقش مکمل زن)   /   عکس ها: آرش عاشوری نیا



نتایج بخش بین‌الملل جشنواره سی‌ام فیلم فجر

 

  برندگان بخش بین الملل سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام شدند

جام جهان نما (مسابقه فیلم‌های بین‌الملل)

سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌اهدا می‌شود به رشید بوشارب و ژان بر آ برای فیلم " عمر قاتل من است " از کشور فرانسه
سیمرغ بلورین بهترین کارگردان اهدا می‌شود به ماریوس هولست برای فیلم " سلطان جزیرهء شیطان " محصول مشترک کشورهای نروژ، فرانسه، سوئد و لهستان
سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه اهدا می‌شود به رشید بوشارب و اولیویر لورل برای فیلم "رود لندن" محصول مشترک کشورهای فرانسه، الجزایر و انگلستان
دیپلم افتخار بهترین بازیگری اهدا می‌شود به درک تید برای "صدای تیره" از کانادا
دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی یا هنری اهدا می‌شود به علیرضا زرین‌دست (فیلمبردار) برای "ملکه" از ایران


جلوه گاه شرق- سینمای آسیا

سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌اهدا می‌شود به داریوش مهرجویی برای فیلم " نارنجی‌پوش " از کشور ایران
سیمرغ بلورین بهترین کارگردان اهدا می‌شود به بانمی تاکاهاشی برای فیلم "پروندهء هاکامادا" از کشور ژاپن
سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه اهدا می‌شود به جانگ جین برای فیلم " آسمان عشاق " از کشور کره جنوبی
دیپلم افتخار بهترین بازیگری اهدا می‌شود به شیرین یزدان بخش برای "بوسیدن روی ماه" از ایران
دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی یا هنری اهدا می‌شود به جون سونگ دونگ و دونگ جین سونگ (فیلمبردار) برای "11 گل" از چین


سینمای سعادت

سیمرغ بلورین بهترین فیلم اهدا می‌شود به فابین وونیه برای فیلم "آزادگان" از کشور فرانسه
سیمرغ بلورین بهترین کارگردان اهدا می‌شود به اسماعیل فروخی برای فیلم "آزادگان" از کشور فرانسه
سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه اهدا می‌شود به عبدل قدوس الامین برای فیلم " ریسمانی نزدیک تر از رگ " از کشور لبنان
دیپلم افتخار بهترین بازیگری اهدا می‌شود به پریوش نظریه برای "در انتظار معجزه" از ایران
دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی یا هنری اهدا می‌شود به مرتضی هدایی (فیلمبردار) برای "در انتظار معجزه" از ایران


جایزه بین‌المذاهب

جایزه بین‌المذاهب به فیلم نارنجی پوش به کارگردانی "داریوش مهرجویی" اهدا می‌شود.
دیپلم افتخار این بخش به فیلم "روزهای زندگی" به کارگردانی پرویز شیخ طادی اهدا می‌شود.
دیپلم افتخار این بخش به فیلم "یکی می‌خواد باهات حرف بزنه" به کارگردانی "منوچهر هادی" اهدا می‌شود.
دیپلم افتخار این بخش به فیلم "روئیدن در باد" رهبر قنبری " اهدا می‌شود .


جایزه ویژه بیداری اسلامی

بدینوسیله لوح تقدیر جایزه ویژه دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر، به بهترین فیلم با رویکرد بیداری اسلامی به خاطر تصاویر حماسه های معنوی، انسانی و پیوندهای اصیل الهی و تقویت روح ظلم ستیزی و عدالت گستری تقدیم می گردد به فیلم "ریسمانی نزدیک تر از رگ" به تهیه کنندگی علی ضاهر و مرتضی شمسی از کشور لبنان

جایزه ویژه دبیر جشنواره برای بیداری اسلامی اهدا می‌شود به "هجده روز" به کارگردانی ده کارگردان به نام های " شریف ارفاء"، "بلال فدل"، "عباس ابوالحسن"، "شریف البندری"، "عاتف ناشل"، "احمد حلمی"، "ماریام ابواوف"،"احمد عبداله"، "تامر"
جایزه حقوق بشر اسلامی
دیپلم افتخار دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجربرای نمایش فضیلت‌های حقوق بشر اسلامی به فیلم "روزهای زندگی" به کارگردانی پرویز شیخ طادی و تهیه کنندگی سعید سعدی و سیما فیلم از ایران اهدا می‌شود.
جایزه بیرق طلایی مصطفی عقاد
جایزه "بیرق طلایی" اهدا می‌شود به فیلم "راه بهشت" به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده از ایران

 

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سلام دوست عزیز خسته نباشید .

وبلاگ رسمی عبدالرضا اکبری با عنوان :

( مصاحبه عبدالرضا اکبری با مجله خانواده سبز )

به روز شد .

منتظر حضور گرم شما عزیزان هستیم .

موفق باشید . یا حق .
جمعه 5 اسفند‌ماه سال 1390 ساعت 10:57 ق.ظ
امتیاز: 0 0