X
تبلیغات
رایتل

راد سلطان سینمای جهان

برندگان سیمرغ بلورین سی و یکم معرفی شدند

لیست کامل برگزیدگان در ادامه مطالب:


بهترین فیلم: محسن آقا علی اکبری/ بنیاد (استرداد)
دیگر نامزدها:
پورشریف / موسسه (برلین منفی 7)
سمواتی / بنیاد (دربند)
محمود رضوی مجد (دهلیز)
فرامرز قریبیان (گناهکاران)

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در بخش مسابقه سینمای ایران به طور مشترک: حوض نقاشی (مازیار میری) و هیس دخترها فریاد نمی زنند (پوران درخشنده)
بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در بخش مسابقه بین الملل: قاعده تصادف (بهنام بهزادی)
بهترین فیلم از نگاه ملی: زیباتر از زندگی (انسیه شاه حسینی)

بهترین کارگردانی: پرویز شهبازی (دربند)
جایزه ویژه هیات داوران: علیرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی)

دیگر نامزدها:
علی غفاری (استرداد)
بهروز شعیبی (دهلیز)
بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

بهترین فیلمنامه: بهنام بهزادی (قاعده تصادف)
دیگر نامزدها:
رضازاده / طالب زاده (استرداد)
پرویز شهبازی (دربند)
علی اصغری (دهلیز)
محمدسام قریبیان (گناهکاران)
علیرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: حمید فرخ نژاد (استرداد)
دیگر نامزدها:
مهران احمدی (روز روشن)
امیر جعفری (قاعده تصادف)
اکبر عبدی (رسوایی)
رضا عطاران (دهلیز)

بهترین بازیگر نقش اول زن: هانیه توسلی (دهلیز)
دیگر نامزدها:
نازنین بیاتی (دربند)
نگار جواهریان (حوض نقاشی)
الهام حمیدی (گهواره ای برای مادر)
ترانه علیدوستی (آسمان زرد کم عمق)

بهترین فیلمبرداری: هومن بهمنش (دربند)
دیگر نامزدها:
پیمان شادمانفر (آسمان زرد کم‌عمق)
محمود کلاری (استرداد)
فرشاد محمدی (برلین منفی 7)
محمد آلادپوش (حوض نقاشی)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: رامبد جوان (گناهکاران)
دیگر نامزدها:
مسعود رایگان (برلین منفی 7)
یداله شادمانی (خسته نباشید)
محمدرضا شریفی نیا (رسوایی)
بهرنگ علوی (دربند)
فرهاد قائمیان (استرداد)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: پگاه آهنگرانی (دربند)
دیگر نامزدها:
ندا جبرائیلی (قاعده تصادف)
زهرا داود نژاد(کلاس هنرپیشگی)
مریلا زارعی (هیس دخترها فریاد نمی زنند)
شقایق فراهانی (گناهکاران)

بهترین موسیقی: حامد ثابت (برلین منفی 7)
دیگر نامزدها:
ستار اورکی (استرداد)
آرمان موسی‌پور (خاک و مرجان)
فریدون شهبازیان (فرزند چهارم)
کارن همایونفر (هیس دخترها فریاد نمی‌زنند)
تورج منصوری (عقاب صحرا)

بهترین تدوین: بهرام دهقانی (آسمان زرد کم‌عمق، استرداد)
دیگر نامزدها:
مصطفی خرقه‌پوش (برلین منفی 7)
محمدرضا و میثم مویینی (جیب‌بر خیابان جنوبی)
حمیدرضا قربانی (دهلیز)

بهترین چهره پردازی: امیر اسکندری (رسوایی)
دیگر نامزدها:
سعید ملکان (آسمان زرد کم‌عمق)
محسن بابایی (استرداد)
فاطمه و زهرا کمالی (دهلیز)
مسعود ولدبیگی (عقاب صحرا)

بهترین طراحی صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسایی (حوض نقاشی)
دیگر نامزدها:
ایرج رامین‌فر (استرداد)
ایرج رامین فر (خسته نباشید!)
کیوان مقدم (دربند)
مجید میرفخرایی (رسوایی)

بهترین صدابرداری: نجفی / دانشمند (قاعده تصادف)
دیگر نامزدها:
حسن زاهدی (استرداد)
منصور شهبازی (دربند)
وحید مقدسی (دهلیز)
بهمن حیدری (گناهکاران)

بهترین صداگذاری: محمد رضا دلپاک (برلین منفی 7)
دیگر نامزدها:
محمدرضا دلپاک (استرداد)
ایرج شهزادی (جیب‌بر خیابان جنوبی)
فرامرز ابوالصدق (دربند)
مهران ملکوتی (گناهکاران)

بهترین جلوه‌های ویژه بصری: بهنام خاکسار (عقاب صحرا)
دیگر نامزدها:
مجید شوندی (استرداد)
امیر سحرخیز (ترنج)
محراب مشهدبان (دهلیز)
پیام نبوتی (فرزند چهارم)

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: محسن روزبهانی (استرداد)
دیگر نامزدها:
عباس شوقی (جیب‌بر خیابان جنوبی)
آرش آقابیک (دهلیز)
محسن روزبهانی (زیباتر از زندگی)
رضا ترکمان (عقاب صحرا)
اصغر پورهاجریان (گناهکاران)

***

بهترین فیلم اول: دهلیز (سیدمحمود رضوی مجد)
دیگر نامزدها:
برلین منفی 7 (سیامک پورشریف)
روز روشن (غلامرضا گمرکی)
سر به مهر (محمدرضا شفیعی)
تنهای تنهای تنها (ادریس عبدی‌پور)

بهترین کارگردان اول: هادی مقدم‌دوست (سر به مهر)
دیگر نامزدها:
دانش اقباشاوی (تاج‌محل)
بهروز شعیبی (دهلیز)
رامتین لوافی (برلین منفی 7)
روح‌ا... سهرابی (خاکستر و برف)

بهترین دست‌آوردهای فنی هنری: فرشاد محمدی به خاطر فیلمبرداری (برلین منفی 7)
دیگر نامزدها:
بابک اردلان به خاطر صدابرداری روز روشن
محمدرضا شیرخانلو به خاطر بازی در دهلیز
حمید نعمت‌اله/ هادی مقدم‌دوست به خاطر فیلمنامه سر به مهر
میثم ریاحی فیلمبرداری او خوب سنگ می‌زند

***

بهترین فیلم مستند: رودخانه لیان (رامتین بالف)
دیگر نامزدها:
آخرین روزهای زمستان (حبیب والی‌نژاد)
سووز (شوش) (عبدالحمید ارجمند)
مشتی اسماعیل (مهدی زمان‌پور کیاسری/ سمیه زراعت‌کار)

بهترین کارگردانی مستند: مهدی زمان‌پور کیاسری (مشتی اسماعیل)
دیگر نامزدها:
رامتین بالف (رودخانه لیان)
محمدحسین مهدویان (آخرین روزهای زمستان)
محسن خان‌جهانی (صندلی شماره 257)

بهترین دست‌آوردهای فنی هنری بخش مستند: فیلمبرداری آخرین روزهای زمستان (هادی بهروز)
دیگر نامزدها:
تصویربرداری رودخانه لیان (رامتین بالف/ رشید بالف)
تصویربرداری مشتی اسماعیل (حسن سیدی پریشان)
تدوین رودخانه لیان (رشاد بالف)
تدوین سووز (شوش) (فرشاد اکتسابی)

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)