راد سلطان سینمای جهان

تحلیل فیلم نارنیا 3

مجموعه داستان های نارنیا که توسط نویسنده ای ماسون نوشته شده است برای ماسون ها مانند کتاب "حافظ " برای ایرانی هاست.این مجموعه داستان ها با ایجاد محیطی خیالی و جادویی برای کودکان مانند مجموعه داستان های" هری پاتر "به ترویج کابالا می پردازد.از کتاب اول این مجموعه داستان تا به حال چند فیلم و انیمیشن ساخته شده است که آخرین آن در سای 2005 میلادی توسط کمپانی "والت دیزنی" ساخته شد.به دلیل استقبال بالای مردم و بویژه نوجوانان از این فیلم سری جدید آن بانام "شاهزاده کاسپین" در سال 2007 به بازار آمد. و با استقبال چشمگیری هم روبرو شد.اما به تازگی قسمت سوم این مجموعه نیز ساخته شده و روی پرده رفت که به شدت اهداف ماسونی و ضد اسلامی دارد.از جمله این موارد که در سری های قبل این فیلم هم مشاهده شده ترویج جادو و کابالا در میان نوجوانان است.همچنین وجود یک کاراکتر مقدس و دانا که در مواقع سختی به کمک شخصیت های داستان می آید که البته این شخصیت یک شیر به نام اصلان است.

[تصویر: 1223680154.jpg]
اما از جمله مواردی که در سری جدید فیلم دیده میشود انتخاب رنگ سبز برای یک موجود اهریمنی است که در جریان فیلم نیز چندین بار از آن به عنوان "شیطان" نام برده می شود. جالب تر اینکه بارها و بارها از وجود شیطان سبز رنگ در "شرق" صحبت می شود و حتی شخصیت های ذاستان برای نجات مردم اسیر شده توسط مه سبز (شیطان) به مشرق سفر می کنند.البته این موضوع آنچنان تازگی ندارد چون رنگ سبز در بسیاری از فیلم های هالیوودی نماد اهریمن بوده است.از جمله در فیلم "مرد عنکبوتی" که کاراکتر منفی، "شیطان سبز" نام داشت و همچنین در فیلم "هری پاتر" که رنگ سبز نماد جادوی سیاه و طلسم مرگ بود و شخصیت منفی داستان همواره ار آن استفاده می کرد.
[تصویر: 
get_access_narnia_3_movie_torrent.jpeg]
همچنین در قسمت دیگری از فیلم مشاهده می کنیم که فرشته ای "آبی" از یک ستاره ی پر نور به زمین می آید و به قهرمانان داستان کمک می کند.کسانی که با مبانی فراما سونری آشنایی دارند می دانند که هفتمین راز از سیزده راز فراماسونری "جن آبی"(blue Demon) و به اعتقاد آنها اجنه طی شرایط خاصی از ستاره ی صبح (سیاره زهره) به زمین می آیند.
[تصویر: Narnia_3_1.jpg]
مورد بعدی که در فیلم "نارنیا 3" دیده می شود سفری است که شخصیت های اصلی داستان در ابتدای فیلم به یک شهر متروکه انجام می دهند. قهرمانان فیلم متوجه می شوند که مردم شهر توسط یک گروه ، وحشی به اسارت گرفته می شوند و به مه سبز (شیطان) تحویل داده می شوند که اتفاقا لباس این گروه وحشی کاملا لباس عربی بوده و چهره ای از اعراب و مسلمانان را در ذهن ایجاد می کند که البته این هم آنچنان تازگی ندارد و اصلا فلسفه ی ایجاد هالیوود تحقق این اهداف بوده است.
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)