X
تبلیغات
رایتل

راد سلطان سینمای جهان

برندگان اسکار 2015 اعلام شد / مرد پرنده ای BirdMan بهترین فیلم

 اسامی برندگان هشتاد و هفتمین دوره از جوایز اسکار لحظاتی پیش در سالن نمایش دالبی هالیوود، لس آنجلس اعلام و فیلم «مرد پرنده ای» ساخته «آلخاندرو ایناریتو» برنده دو جایزه مهم بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد.


 

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسامی برندگان هشتاد و هفتمین دوره از جوایز اسکار را به شرح زیر اعلام کرد:

_در بخش بهترین فیلم:

«مرد پرنده ای»

Best Picture: Birdman



_در بخش بهترین بازیگر مرد نقش اصلی:

«ادی ردمین» برای «تئوری همه چیز»

Best Actor: Eddie Redmayne, The Theory of Everything



_در بخش بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

«جی.کی.سیمونز» برای «ضربه شلاق»

Best Supporting Actor: J.K. Simmons, Whiplash



_در بخش بهترین بازیگر زن نقش اصلی:

«جولین مور» برای «هنوز آلیس»

Best Actress: Julianne Moore, Still Alice



_در بخش بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

«پاتریشیا آرکت» برای «بچگی»

Best Supporting Actress: Patricia Arquette, Boyhood



_در بخش بهترین فیلم بلند انیمیشن:

«قهرمان بزرگ 6» ساخته دان هال، کریس ویلیامز و روی کانلی

Best Animated Feature Film: Roy Conli, Don Hall, and Chris Williams, Big Hero 6



_در بخش بهترین فیلمبرداری:

«مرد پرنده ای»

Best Cinematography: Emmanuel Lubezki, Birdman



_در بخش بهترین طراحی لباس:

«هتل بزرگ بوداپست»

Best Costume Design: Milena Canonero, The Grand Budapest Hotel




_در بخش بهترین کارگردانی:

آلخاندرو اینارتیو برای «مرد پرنده ای»

Best Director: Alejandro Iñárritu, Birdman



_در بخش بهترین فیلم بلند مستند:

«شهروند چهار» ساخته لورا پوتراس، ماتیلد بونوفوی و درک ویلودسکی

Best Documentary Feature: Laura Poitras, Mathilde Bonnefoy and Dirk Wilutzky, Citizenfour



_در بخش بهترین مستند کوتاه:

«خط بحران: کهنه کاران نشر یک» ساخته الن گوزنیرگ کنت و دانا پری

Best Documentary Short Subject: Dana Perry and Ellen Goosenberg Kent, Crisis Hotline: Veterans Press 1



_در بخش بهترین تدوین:

 «ضربه شلاق»

Best Film Editing: Tom Cross, Whiplash



_در بخش فیلم خارجی زبان:

«آیدا» از لهستان

Best Foreign Language Film: Pawel Pawlikowski, Ida



_در بخش بهترین گریم چهره  و آرایش مو:

«هتل بزرگ بوداپست»

Best Makeup & Hairstyling: Frances Hannon and Mark Coulier, The Grand Budapest Hotel



_در بخش بهترین موسیقی فیلم:

«هتل بزرگ بوداپست»

Best Original Score: Alexandre Desplat, The Grand Budapest Hotel



_در بخش بهترین ترانه فیلم:

«پیروزی» در فیلم «سلما»

Best Original Song: Common and John Legend, Glory for Selma



_در بخش بهترین طراحی تولید:

​«هتل بزرگ بوداپست»

Best Production Design: Anna Pinnock and Adam Stockhausen, The Grand Budapest Hotel



_در بخش بهترین انیمیشن کوتاه:

«جشن» ساخته پارتیک آزبورن و کریستینا رد

Best Animated Short Film: Kristina Reed and Patrick Osborne, Feast



_در بخش بهترین فیلم کوتاه:

«تماس تلفنی» ساخته مت کرکبای و جیمز لوکاس

Best Live Action Short: Mat Kirkby and James Lucas, The Phone Call



_در بخش بهترین تدوین صدا:

«تک تیرانداز آمریکایی»

Best Sound Editing: Alan Robert Murray and Bub Asman, American Sniper



در بخش بهترین میکس صدا:

«ضربه شلاق»

Best Sound Mixing: Craig Mann, Ben Wilkins and Thomas Curley, Whiplash



_در بخش بهترین جلوه‌های ویژه:

«بین ستاره‌ای»

Best Visual Effects: Ian Hunter, Paul Franklin, Scott Fischer and Andrew Lockley: Interstellar



_در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی:

«بازی تقلید» نوشته گراهام مور

Best Adapted Screenplay: Graham Moore, The Imitation Game



_در بخش بهترین فیلمنامه اصلی یا غیراقتباسی:

«مرد پرنده ای» نوشته آلخاندرو ایناریتو ، نیکلاس جیاکوپون و آلکساندر دیلناریس و آرماندو بو

Best Original Screenplay: Alejandro Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr. and Armando Bo, Birdman


بنا بر این گزارش، مراسم هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار با اجرای «نیل پاتریک هریس»، دقایقی پیش در سالن نمایش دالبی، هالیوود اند هایلند برگزار شد.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)