X
تبلیغات
رایتل

راد سلطان سینمای جهان

فهرست کامل نامزدهای اسکار 2015 اعلام شد



آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) امروز از نامزدهای 2015 خود در 24 بخش مختلف سینمایی رونمایی کرد. تعدادی از برترین فیلم‌های امسال (به غیر از Selma) حضور بسیار پررنگی در میان نامزدها دارند و تعدادی از فیلم‌های تحسین‌شده سال گذشته چون Foxcatcher نیز نتوانسته‌اند جایگاه قابل‌قبولی در این لیست داشته باشند.
  نکات قابل توجهی بسیاری در این لیست وجود دارد. به عنوان مثال انیمیشن دوست‌داشتنی و مشهور Lego Movie در لیست نامزدهای بهترین انیمیشن جای نگرفته است. نت‌فلکیس بار دیگر با مستندی جدید به نام Virunga در لیست برترین مستندهای سال قرار گرفته و مستند پر سر و صدای Citizenfour ساخته لورا پویتراس که به زندگی ادوارد اسنودن می‌پردازد نیز در لیست بهترین مستندهای سال قرار دارد.

همچنین اگرچه فیلم Interstellar در برخی بخش‌ها نامزد شده، اما در بخش‌های مهم اسکار غایب است. فیلم جدید Inherent Vice از ساخته‌های کارگردان مشهور سینما پاول توماس اندرسون هم در بخش بهترین فیلم مورد بی‌توجهی قرار گرفته و در عین حال هیچ‌کدام از بازیگران فیلم Boyhood در لیست بهترین بازیگران مرد یا زن حضور ندارند.

در نهایت قرارگیری فیلم American Sniper کلینت ایستوود است که در بحبوحه جنگ عراق می‌گذرد در بخش بهترین فیلم‌ها جالب‌توجه است. چندین سال است که آکادمی با قراردادن فیلم‌های مربوط به جنگ عراق و افغانستان چون Heart Locker و Zero dark Thirty توجهی بیش از حد به آن‌ها نشان می‌دهد و تک تیرانداز آمریکایی نیز از این توجه بی‌نصیب نبوده است.

مراسم اسکار امسال در 22 فوریه (سوم اسفند) با مجری‌گری نیل پاتریک هریس و در دالبی تیاتر لس آنجلس برگزار می‌شود. لیست کامل نامزدهای اسکار 2015 را در زیر مشاهده می‌کنید.


بهترین فیلم
American Sniper
Birdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Selma
The Theory of Everything
Whiplash
«تک تیرانداز آمریکایی»، «مرد پرنده ای»، «بچگی»، «هتل بزرگ بوداپست»، «بازی تقلید»، «سلما»، «تئوری همه چیز» و «ضربه شلاق»

نامزدهای بهترین بازیگر مرد
استیو کارل - فیلم Foxcatcher
بردلی کوپر - American Sniper
بنددیکت کمبربچ - The Imitation Game
مایکل کیتون - Birdman
ادی ردماین - The Theory of Everything
استیو کارل در «شکارچی روباه»، بردلی کوپر در «تک تیرانداز آمریکایی»، بندیکت کامبربچ برای «بازی تقلید»، مایکل کیتون برای «مرد پرنده ای» و ادی ردمین برای «تئوری همه چیز»

نامزدهای بهترین بازیگر زن
ماریون کوتیارد - Two Days, One Night
فلیسیتی جونز - The Theory of Everything
جولیان مور - Still Alice
روساموند پایک - Gone Girl
ریس ویترسپون - Wild
ماریون کوتیار برای «دو روز، یک شب»، فلیسیتی جونز برای «تئوری همه چیز»،‌ جولین مور برای «هنوز آلیس»، رزاموند پایک برای «دختر رفته» و رس ویتراسپون برای «وحشی»

نامزدهای بهترین بازیگر مکمل مرد
رابرت دووال - The Judge
ایتان هاوک - Boyhood
ادوارد نورتون - Birdman
مارک روفالو - Foxcatcher
جی.کی سیمونز - Whiplash
رابرت دووال برای «قاضی»،  ایتن هاوک برای «بچگی»، مارک روفالو برای «شکارچی روباه»، ادوارد نورتون برای «مرد پرنده ای» جی.کی.سیمونز برای «ضربه شلاق»

نامزدهای بهترین بازیگر مکمل زن
پاتریشیا آکروته - Boyhood
لورا درن - Wild
کیرا نایتلی - The Imitation Game
اما استون - Birdman
مریل استریپ - Into the Woods
پاتریشیا آرکت برای «بچگی»، لورا درن برای «وحشی»، کایرا نایتلی برای «بازی تقلید»، اما استون برای «مرد پرنده ای» و مریل استریپ برای «در جنگل»

نامزدهای بهترین انیمیشن بلند سال
Big Hero 6
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2
Song of the Sea
The Tale of the Princess Kaguya
«قهرمان بزرگ 6» ساخته دان هال، کریس ویلیامز و روی کانلی
«غول‌های جعبه ای» ساخته آنتونی ساچی، گراهام آنابل و تراویس نایت
«چگونه اژدهای خود را تربیت کنید 2» ساخته دین دبلویس، بونی آرنولد
«ترانه دریا» ساخته تام مور و پل یانگ
«قصه پرنسس کاگویا» ساخته ایسائو تاکاتا و یوشیاکی نیشیمورا

نامزدهای بهترین فیلم برداری
امانوئل لوبسکی - Birdman
رابرت یومن - The Grand Budapest Hotel
لوکاس زال و ریزارد لنچوسکی - Ida
دیک پوپ - Mr. Turner
راجر دیکنز - Unbroken
«مرد پرنده ای»، «هتل بزرگ بوداپست»، «آیدا» «آقای ترنر» و «شکسته نشده»

نامزدهای بهترین طراحی و لباس
The Grand Budapest Hotel
Inherent Vice
Into the Woods
Maleficent
Mr. Turner
«هتل بزرگ بوداپست»، «نقص ذاتی»، «در جنگل»، «شریر» و «آقای ترنر»

نامزدهای بهترین کارگردانی
آلخاندرو ایناریتو - Birdman
ریچارد لینکلیتر - Boyhood
بنت میلر - Foxcatcher
وس اندرسون - The Grand Budapest Hotel
مورتن تیلدم - The Imitation Game
آلخاندرو اینارتیو برای «مرد پرنده ای»
ریچارد لینکلیتر برای «بچگی»
بنت میلر برای «شکارچی روباه»
وس آندرسون برای «هتل بزرگ بوداپست»
مورتن تیلدوم برای «بازی تقلید»

نامزدهای بهترین مستند بلند
Citizenfour
Finding Vivian Maier
Last Days in Vietnam
The Salt of the Earth
Virunga
«شهروند چهار» ساخته لورا پوتراس، ماتیلد بونوفوی و درک ویلودسکی
«یافتن ویوین مایر» ساخته جان مالوف و چارلی سیسکل
«آخرین روزها در ویتنام» ساته روی کندی و کوین مک آلستر
«نمک زمین» ساخته ویم وندرس و جولیانو ریبرو سالگادو و دیودی روزیر
«ویرونگا» ساخته اورلاندو فون آینسایدل و جونا ناتاسگارا

نامزدهای بهترین مستند کوتاه
Crisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
The Reaper
White Earth
«خط بحران: کهنه کاران نشر یک» ساخته الن گوزنیرگ کنت و دانا پری
«جوآنا» ساخته آنتا کوپاس
«نفرین ما» ساخته توماس سیلیوینسکیو ماسیج سلسیکی
«ماشین درو» ساخته گابریل سرا آرگوئلو
«زمین سفید» ساخه جی.کریستین جنس

نامزدهای بهترین تدوین فیلم
American Sniper
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Whiplash
«تک تیرانداز آمریکایی»، «بچگی»، «هتل بزرگ بوداپست»، «بازی تقلید» و «ضربه شلاق»

نامزدهای بهترین فیلم خارجی
از لهستان Ida
از روسیه Leviathan
از استونی Tangerines
از موریتانی Timbuktu
از آرژانتین Wild Tales
«آیدا» از لهستان، «لویاتان» از روسیه، «نارنگی ها»‌از استونی، «تیمبوکتو» از موریتانی و «قصه‌های وحشی » از آرژانتین

نامزدهای بهترین گریم
Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy
«شکارجی روباه»، «هتل بزرگ بوداپست»، «محافظان کهکشان»

نامزدهای بهترین موسیقی اریجینال فیلم
الکساندر دسپلات - The Grand Budapest Hotel
الکساندر دسپلات - The Imitation Game
هانس زیمر - Interstellar
گری یرشون - Mr. Turner
یوهان یوهانسون - The Theory of Everything
«هتل بزرگ بوداپست»، «بازی تقلید»، «بین ستاره ای»، «آقای ترنر» و «تئوری همه چیز»

نامزدهای بهترین آهنگ اریجینال
Everything is Awesome - The Lego Movie
Glory - Selma
Grateful - Beyond the Lights
I'm Not Gonna Miss You - Glen Campbell... I'll Be Me
Lost Stars - Begin Again
«همه  چیز وحشت آور است» در فیلم «فیلم لگو»
«پیروزی» در فیلم «سلما»
«سپاسگزار» در فیلم «ورای نورها»
«من خانم تو نخواهم بود» در فیلم «گلن کمپل»
«ستاره‌های گمشده» در فیلم «دوباره شروع کن»

نامزدهای بهترین طراحی تولید (پروداکشن دیزاینر)
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Interstellar
Into the Woods
Mr. Turner
«هتل بزرگ بوداپست»، «بازی تقلید»، «درون ستاره ای»، «در جنگل» و «آقای ترنر»

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه (انیمیشن)
The Bigger Picture
The Dam Keeper
Feast
Me and My Moulton
A Single Life
«تصویر بزرگ‌تر» ساخته دیزی جیکوبز و کریستوفر هس
«سد بند» ساخته رابرت کوندو و دیک تسوتسومی
«جشن» ساخته پارتیک آزبورن و کریستینا رد
«من و ملتون من» ساخته توریل کوو
«یک زندگی منفرد» ساخته جوریس اوپرینس

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه
Aya
Boogaloo and Graham
Butter Lamp
Parvaneh
The Phone Call
«آیا» ساخته اودد بینون و میهال برزیس
«بوگالو و گراهام» ساخته مایکل بنوکس و رونام بالنی
«لامپ کره ای» ساخته هو وی و ژولین فره
«پروانه» ساخته تلخون حمزوی و استفن آیشن برگر
«تماس تلفنی» ساخته مت کرکبای و جیمز لوکاس

نامزدهای بهترین صداگذاری
American Sniper
Birdman
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Interstellar
Unbroken
«تک تیرانداز آمریکایی»، «مرد پرنده‌ای»، «هابیت: نبرد پنج لشکر»، «بین ستاره‌ای» و «شکسته نشده»

نامزدهای بهترین میکس صدا
American Sniper
Birdman
Interstellar
Unbroken
Whiplash
«تک تیرانداز آمریکایی»، «مرد پرنده‌ای»، «بین ستاره‌ای»، «شکسته نشده» و «ضربه شلاق»

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه
Captain America: The Winter Soldier
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the Galaxy
Interstellar
X-Men: Days of Future Past
«کاپیتان آمریکا»، «طلوع ستاره میمون‌ها»، «محافظان کهکشان»، «بین ستاره‌ای» و «مردان ایکس: روزهای آینده گذشته»

نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی
جیسون هال - American Sniper
گراهام مور - The Imitation Game
پاول توماس اندرسون - Inherent Vice
آنتونی مکارتن - The Theory of Everything
دیمین چازل -Whiplash
«تک تیرانداز آمریکایی» نوشته جیسون هال
«بازی تقلید» نوشته گراهام مور
«نقص ذاتی» نوشته پل توماس آندرسون
«تئوری همه چیز» نوشته آنتونی مک کارتن
«ضربه شلاق» نوشته دمین چزل

نامزدهای بهترین فیلمنامه اریجینال
آلخاندرو گونزالز ایناریتو، نیکولاس جیاکوبونه، الکساندر دینلاریس جونیور و آرماندو بو - Birdman
ریچارد لینکلیتر - Boyhood
ای‌. مکس فرای و دان فوترمن - Foxcatcher
وس اندرسون - The Grand Budapest Hotel
دان گیلروی - Nightcrawler
«مرد پرنده ای» نوشته الخاندرو ایناریتو ، نیکلاس جیاکوپون و آلکساندر دیلناریس و آرماندو بو
«بچگی» نوشته ریچارد لینک لیتر
«شکارچی روباه» نوشه مکس فرای و دن فوترمن
«هتل بزرگ بوداپست» نوشته وس آندرسون
«خزنده شب» نوشته دن گیلروی

در این میان دو فیلم «هتل بزرگ بوداپست» و «مرد پرنده ای» با نامزدی در 9 بخش پیشتاز هستند. «بازی تقلید» با هشت نامزدی در مرحله بعدی ایستاد. «بچگی» با 6 نامزدی و «تک تیرانداز آمریکایی» نیز در 6  بخش نامزد شد.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)